" VIVAT CURLANDIA ! "

IV Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls “Vivat Curlandia!”

Šī gada 20. un 21. jūlijā jau ceturto gadu Bauskas pilī, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā notiks Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls "Vivat Curlandia!”. Festivāla laikā izskanēs viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Šveices, Austrijas, Spānijas, Itālijas, Krievijas, Nīderlandes un Apvienotās Karalistes. Festivāla epicentrā - Marco da Gagliano operas "La Dafne" (1608) uzvedums vēsturiskajā sveču apgaismojumā!

Bauskas festivāla „Vivat Curlandia!” programma norisināsies tās muzikālajam saturam vēsturiski atbilstošā vidē - senās mūzikas atskaņošanu ar vēsturiskiem instrumentiem, tērpiem, koncertu norises vietām un gaisotni tajās – lai mūsdienu aizņemtais cilvēks dabiskāk iejustos senatnes vērtību pasaulē un baudītu to. Festivālu organizē Latvijā zinošākais senās mūzikas pētnieks un mūziķis Māris Kupčs sadarbībā ar Bauskas pils muzeju un Bauskas kultūras centru. Divu dienu laikā notiks 11 dažādi muzikāli pasākumi, kas priecēs ikvienu, kam ir interese par viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika mūziku, mākslu un tērpiem.

PROGRAMMA (tiek papildināta):

20. jūlijs plkst. 14:00, Bauskas pilī Viduslaiku mūzikas ansamblis Rumorum (Šveice) “Tenperantia"

20. jūlijs plkst. 16:00, Bauskas pilī Viduslaiku mūzikas grupa Eloqventia (Spānija) "Dialogos" 

20. jūlijs plkst. 18:00, Bauskas pilī Romina Basso, Alberto Mesirca (IT) "Sì dolce è'l tormento"

20. jūlijs plkst. 22:00, Bauskas pilī Koncertuzvedums “Zaudētā Paradīze”

21. jūlijs plkst. 12:00, Bauskas pilī Floretes un špagas paukošanas turnīrs “Ius gladii” jeb Zobena tiesībasPlašāka informācija:

 

Visi jaunumi