"VIVAT CURLANDIA !"

Floretes un špagas paukošanas turnīrs “Ius gladii” jeb Zobena tiesības.

21. jūlijā plkst.12:00

Bauskas pilī jau sesto gadu notiks floretes un špagas paukošanas turnīrs “Ius gladii” jeb Zobena tiesības. Paukošanās turnīrs “Ius gladii” ir prezentācijas sacensības, kurās mijiedarbojas mūsdienu sporta cīņa ar vēsturisko vidi, radot apmeklētājiem priekšstatu, gan par mūsdienu paukošanas sporta veidu, gan parāda vēsturisko turnīru būtību.

Vēsturiski turnīru sākotnējais uzdevums bija pierādīt bruņinieka prasmes un pārākumu. Vēlāk turnīri kļuva ceremoniālāki, mainījās cīņas uzdevumi.

Paukotāju cīņas pieteiks herolds, kurš vēsturiski ir bijis valdnieku vai bruņinieku pavadonis, ģerboņu pazinējs, sūtnis un tulkotājs. Bruņinieki cīnīsies par godu dāmām, kuras tos atbalstīs cīņu laikā ar skaļiem aplausiem un uzvaras gadījumā izrādīs īpašu labvēlību - dāvinās savam drošsirdīgajam bruņiniekam kabatas lakatiņu un veltīs neatvairāmu smaidu.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties sacensībās šaušanā ar arbaletu. Paukošanās turnīrs veidots sadarbībā ar Latvijas paukošanās federāciju. Turnīra uzvarētāji saņems Bauskas pils ceļojošās balvas.

Pasākums notiek IV Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāla “Vivat Curlandia!” ietvaros

Pasākums bez maksas. Par atsevišķu samaksu būs iespēja apmeklēt muzeja ekspozīcijas.

Visi jaunumi